uspešni projekti
Interreg Mediteran – projekt Local4Green (Local Policies for Green Energy)
Cilj projekta je podpora lokalnim skupnostim pri pripravi in uveljavitvi inovativnih lokalnih fiskalnih politik, usmerjenih v promocijo rabe obnovljivih virov energije (OVE) v javnem in zasebnem sektorju. Oblikovane so bile specifične usmeritve lokalne fiskalne politike za spodbujanje OVE z namenom njihove vključitve v lokalne strategije in načrte. Rezultati so nato bili redno spremljani in ovrednoteni z namenom priprave niza rešitev, uporabnega za širši krog uporabnikov v posamezni državi ali regiji.

Interreg cross-border SI-HR – projekt Vezi narave

Interreg Europe – projekt InnoCom (INNOVATING COMMUNICATION TARGETED TO SMEs)

Interreg Mediteran – projekt Spiderwebs

Interreg Alpine Space – projekt Fostering the Emergence of Hydrogen Mobility in the Alpine Region; Green Hydrogen Mobility for Alpine Region Transportation (H2MA)

Interreg Europe – Aquares (Izboljšanje politik na področju ponovne uporabe vode za učinkovito rabo virov v evropskih regijah)

Interreg Adrion – projekt Emoundergrounds (EMOtional technologies for the cultural heritage valorization within cross-border UNDERGROUNDS)

Urbact – projekt Playful Paradigm

Interreg Europe – projekt ERUDITE (Enhancing Rural and Urban Digital Innovation Territories)
Cilj projekta je nadgradnja preteklega partnerskega sodelovanja pri razvoju in izgradnji širokopasovne infrastrukture na ruralnih področjih, z namenom vključevanja čim večjega števila različnih deležnikov in prebivalcev v tokove sodobne informacijske družbe. Da bi v celoti izkoristili potencial, ki ga vzpostavljena omrežja omogočajo je potrebno načrtovati in implementirati nove in inovativne storitve, ki bodo ustregle javnim in poslovnim interesom lokalnih skupnosti ter na ta način upravičile predhodna vlaganja v infrastrukturo.
Projekt je preko procesov odprtih inovacij ter z upoštevanjem družbeno ekonomskih koristi in z vključevanjem najširšega kroga deležnikov, spodbujal potrebe lokalnih skupnosti in različne ideje vezane na nove digitalne storitve. Z neposredno udeležbo politik odločanja na nacionalni, regionalni ravni, kot tudi v lokalnih skupnostih, so predlogi novih digitalnih storitev vključeni v različna priporočila, konkretne akcijske načrte ter bodoče razvojne programe.

Interreg IVC – projekt SIVA (izboljševanje dostopnosti širokopasovnih storitev)

Interreg IVC – projekt TV WEB (zmanjševanje digitalne ločnice v jugovzhodni Evropi z uporabo omrežij digitalne prizemne televizije)
V okviru projekta TV-WEB je bila razvit in preizkušen celoten pilotski sistem za prenos multimedijskih vsebin in internetnih storitev preko prizemne radiodifuzne oddaje (DTT). Glavni namen projekta je izboljševanje dostopnosti in razpoložljivosti avdio-video in multimedijskih storitev, ki vključujejo uporabo interneta s strani končnih uporabnikov, za katere obstaja tveganje izključenosti iz informacijske družbe (starejši, invalidi, ekonomsko šibki, prebivalci odročnih področij z omejenim dostopom do internetnih storitev ter računalniško in internetno nepismeni).
Uporaba tehnologij in storitev IKT ima pomemben vpliv na trajnostni razvoj v družbi. Projekt se je osredotočal na pilotne implementacije in vključevanje različnih deležnikov, s čimer je zagotovljen širok vpliv na družbeni in gospodarski razvoj v jugovzhodni evropski regiji. Dolgoročno gledano projekt predstavlja zelo pomemben prispevek k reševanju težav povezanih z digitalno ločnico in e-vključenostjo ter s tem pripomore k razvoju “regije enakih možnosti”.

Interreg IVC – projekt ENGAGE (visoko-hitrostna širokopasovna povezava za podeželsko Evropo)
Cilj projekta je opredeliti najboljše prakse gradnje in uporabe širokopasovne infrastrukture v manj poseljenih območjih. Projekt je bil izbran kot eden od petih projektov za predstavitev na dogodku, ki je obeležil 25 let medregionalnega programa Interreg. V projektu je sodeloval tudi Direktorat za informacijsko družbo Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport. Šlo je za izjemni uspešen projekt, ki je dosegel konkretne rezultate in tako pomagal vsem partnerjem povezati več ljudi in podjetij na visoko-hitrostno širokopasovno omrežje v ruralnih in perifernih delih Evrope. Z oblikovanjem ENGAGE platforme je bila v projektu predstavljena vrsta predlogov nacionalnim, regionalnim upravam ter Evropski komisiji. S tem je projekt prispeval k sprejemanju boljših in bolj osredotočenih odločitev glede investicij v visoko-hitrostna širokopasovna omrežja v vključenih regijah.

Interreg EURO-MED – projekt GREENERS (GReening the lifE cyclE of mediterraNEan oRganic waSte)
Cilj je sprejemanje inovativnih praks, razvoj obstoječih rešitev in premagovanje ovir predhodnih evropskih projektov. Vse to z aromo zelene in digitalne inovativnosti, podjetništva in izkoriščanja posebnosti sredozemskega bazena. Projekt želi ustvariti povezovalni člen – mehanizem, med podjetji – povzročitelji (vir) organskih odpadkov na področju kmetijstva, živinoreje in prehrane (Ho.Re.Ca.) ter obstoječimi inovativnimi, globoko tehnološkimi podvigi – dobrimi praksami. Preko tehnologije Blockchain bomo ustvarili digitalno platformo transakcij (interaktivna platforma, digitalna knjižnica, prilagojeno izobraževalno gradivo itd.), ki bo delovala po tržnih pravilih (»povpraševanje« – »prodaja«), kjer bodo vsi zainteresirani deležniki med seboj povezani.

Interreg Danube – projekt Green-Tex (Enhancing Danube Green Textile and Garment Production and Consumption)

Interreg Danube – projekt SReST (Socially Responsible Slow Food Tourism in the Danube Region)
